Návštěva Amerického Centra

Dne 2.4.2024 vybraní žáci devátého ročníku navštívili Americké centrum, které se nachází na kampusu Západočeské univerzity v Plzni na Borech. V centru proběhla beseda s Bradem Vicem na téma „Why do Americans smile so much“ – Proč se Američané tak moc usmívají. Brad se narodil v Alabamě, žil zde do roku 2007. Následně se přestěhoval do České republiky. Kromě spolupráce s Americkým centrem vyučuje na Pedagogické fakultě ZČU.
Úvodní slovo si vzala ředitelka Amerického centra, která žákům představila kompletní služby centra, které mohou bezplatně využít.
Po skončení besedy jsme se s Bradem vyfotografovali – jedna fotka s americkým úsměvem, druhá s naším typickým výrazem – tzv. poker face.

Dojmy některých z účastníků besedy:

Dostali jsme odpověď nejen na otázku „Proč se Američané tak moc usmívají“, ale také na spoustu dalších týkajících se například rozdílů školství v Americe a v České republice, amerického řidičského průkazu…Všichni žáci mu však krásně rozuměli a tento program jsme si užili. Doufáme, že se do konce školního roku ještě naskytne příležitost do Amerického centra opět zavítat.

Nikol Hornofová a Veronika Bulínová 9.A

Sympatická ředitelka centra nás uvedla do programu a představila, co centrum dělá. Pak předala slovo Bradovi. Ten nám ve svém programu přiblížil americkou kulturu a dost nás to bavilo. Posledních 40 min času jsme dostali prostor na vlastní dotazy.
Jan Vavrek a Filip Hora 9.A
Brad nám vyprávěl a vysvětlil proč se Američané pořád smějí. Na konci besedy jsme se mohli zeptat na cokoliv, co nás zajímalo ohledně USA. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, zasmáli jsme se a potrénovali angličtinu.
Tereza Todtová a Nikol Rottenbornová 9.B

Na besedě jsme se od rodilého mluvčího Brada Vice dozvěděli mnoho nových věcí ohledně USA a toho, jak to tam funguje. Na konci této besedy jsme se mohli zeptat na cokoliv jsme chtěli. Beseda byla velice zajímavá a interaktivní.
Jiří Nový a Matěj Menšík 9.B

<duben, 2024>