BERUŠKA BLUE-BOT V AKCI

Naší škole se podařilo obohatit sbírku moderních výukových pomůcek o další dva exempláře – berušky Blue-Bot.
Beruška Blue-Bot je všestranně využitelný robot, kterého lze jednoduše naprogramovat tlačítky, nebo ho ovládat pomocí tabletu. Naprogramovaný Blue-Bot jezdí po průhledné čtvercové síti, pod kterou lze připravit jakoukoliv aktivitu pro žáky.
Ve 2. A jsme nejdříve vyzkoušeli programování berušky pomocí tlačítek. Ve skupinkách žáci s beruškou hláskovali slova. Každý měl za úkol „poslat“ berušku na jedno písmeno ze zadaného slova. Toto ale byl pouze podružný úkol. Hlavním cílem bylo, aby si žáci zvolili trasu, představili si její jednotlivé kroky a postupně je za sebe „poskládali“ mačkáním programovacích tlačítek. Zároveň sami sebe vyzkoušeli z pravolevé orientace. Nakonec všichni žáci dovedli berušku tam, kam měli a nikomu se při tom ani nechtělo zlobit.
I beruška Blue-Bot ví, že „Kdo si hraje, nezlobí!“

Mgr. Hana Matějková

BERUŠKA BLUE-BOT V AKCI