Anglické divadlo

Dne 15.11. přijela do naší školy anglická divadelní společnost “The Bear Educational Theatre“, jejíž členové v průběhu dopoledne zahráli postupně 3 různá představení pro žáky od 3. do 9. třídy. Nejmladší kategorie - žáci 1. stupně viděli představení Jackie and the Giant, které hodnotí Martin Soukup z 5.ročníku:
„ Divadlo se mi hodně líbilo. Nejvíc pán s nosem, byl velmi legrační. Bylo to hezky zpracované, přestože to bylo srandovní, herci se nesmáli, protože jsou zkušení. Líbilo se mi, že do toho zapojovali i děti. Děj příběhu byl velmi dobře promyšlený.“
Kategorie žáků 8. a 9. tříd řešila detektivní záhadu v příběhu The Detectives a nad obsahem třetí divadelní ukázky pod názvem The Alien Grammar show se zamýšlí Karolína Pelcmanová ze 7.ročníku:
Představení mělo nejen rozvíjet anglickou dovednost dětí, ale také je do hry zapojit. Účinkující vybírali děti náhodně a dávali jim příležitost zapojit se do děje. Příběh pojednával o mimozemšťanech na planetě Zemi. Uměli měnit podobu, a tak vetřelcem mohl být kdokoli z nás. Snažili se nám herci něco naznačit? Co když už roky je naše planeta pod nadvládou mimozemšťanů, kteří se jí zmocnili, aniž by to kdokoli postřehl. I vy můžete být posledním přežívajícím z českého národa, který tu kdysi žil… „
Autoři : Tým angličtinářek, Karolína Pelcmanová, Martin Soukup

<duben, 2024>