Školní kolo recitační soutěže

Dne 23.2. 2022 ve 14.00 se v prostorách naší školy konalo školní kolo recitační soutěže. Vybraní žáci šestých až devátých tříd si připravili recitaci ze své oblíbené knihy. Některé recitace byly velmi vtipné, jiné napínavé, smutné a některé byly spíše dívčí. Zaznělo i několik recitací z knih od Jiřího Žáčka. Slyšeli jsme i ukázku z knihy Robinson Crusoe. Jako podpora pro soutěžící tu byli jejich spolužáci, kteří se na ně přišli podívat. V porotě seděli všichni češtináři: paní učitelky Jitka Ježková, Štěpánka Uhrová, Lenka Paurová a pan učitel Pavel Šebesta.

Soutěž probíhala do tří odpoledne, ve třídě panovala skvělá atmosféra, kdy všichni respektovali recitující. Na mnoho soutěžících padla tréma, ale poprali se s ní výborně. Každý recitoval jiným stylem, někdo měnil hlas, někdo se vcítil do situace a jiní to chtěli mít rychle za sebou. Nádherně recitovala Zuzana Vildmanová z 9.B, která se vžila do role postavy a předvedla skvělý výkon. Opravdu dlouhý text se na výbornou naučil Daniel Vrzal ze 6.B, všem se jeho vtipná a roztomilá recitace moc líbila.

Z třetí kategorie šestých a sedmých tříd se umístili:

na 1. místě – Daniel Vrzal, 6.B
na 2. místě – Nela Kučerová, 7.B
na 3. místě – Nikol Hornofová, 7.A

A ze čtvrté kategorie osmých a devátých tříd se umístili:

na 1. místě – Zuzana Vildmanová, 9.B
na 2. místě – Eliška Smolová, 8.B
na 3. místě – Matěj Moravec, 8.B

Recitační soutěž

Byla to skvělá soutěž, na škole máme výborné recitátory. Děkujeme všem žákům za účast a odvahu. Přejeme Zuzce a Danovi úspěchy v okresním kole.

Agáta Benešová, 8.A

<červenec, 2022>