Exkurze do Kutné Hory

Dne 23.6. byla uskutečněna zeměpisná exkurze pořádaná pro žáky osmých a devátých ročníků naší školy. Cesta byla dlouhá, ale stála za to. Poté jsme společně navštívili Sedlec. V něm jsme nejdříve obdivovali krásy tajuplné kostnice a poté Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele, která nás všechny ohromila svou výzdobou. Poté nás čekala prohlídka stříbrného dolu, která nás všechny velmi zaujala, i když byly prostory v dole v některých částech velmi stísněné. Dozvěděli jsme se zde i něco o horninách, které se zde těžily. Také jsme mohli vidět repliku dřívější mincovny a vyrazit si svou minci. Po prohlídce dolu jsme se vydali dále, směr Chrám svaté Barbory a narazili jsme na GASK, tedy Galerii Středočeského kraje, která nás zaujala obrazy od autorky Kamily B. Richter. A jako poslední jsme objevili krásu impozantního chrámu svaté Barbory, plnou majestátních vitrážových oken, zlacených oltářů a možnosti pohledu na celý chrám z ochozu. Za tuto velmi povedenou exkurzi vděčíme paní učitelce Novákové, která ji celou zorganizovala.

Karolína Junková, Klaudie Vrbová – žákyně 8.B

Kutná Hora